Hayvanlar gibi çılgın: 29. haftanın fotoğrafları

Adanali

New member

1. Hayvanlar gibi çılgın: 29. haftanın fotoğrafları

Bu hafta galeri fotoğrafçılarımız küçük ve büyük hayvanları tek başlarına veya grup halinde fotoğraflarında yakalamayı başardılar. Kimisi kendini tuhaf bir durumun içinde buluyor, kimisi ise bir filmi anımsatıyor. Ama hepsi çok güzel tasvir edilmiş.

Duyuru

Buzda

Buzda

(Resim: Pham Nuwem)

“Görüntü, martıların beklendiği gibi tepemizde uçmadığı, aksine Zodyak'taki buz bloğunun yanından geçerken bizi merakla izlediği durumdan kendiliğinden ortaya çıktı. Benim için martılarla gökyüzüyle ilgili göz teması kurmak önemliydi. Nesnenin dikkatini dağıtmamak için hayvanların arkası mümkün olduğunca serbest olmalıdır. Bulutların beyaz-gri tonu nedeniyle görüntünün tamamı neredeyse aynı tonda kalır ve zodyaktaki alçak konum, görüntü alınmasını mümkün kılar. hayvanların gözlerinin yüksekliğinde” diyor Stefan Weber (Pham Nuwem) resminin yaratılışı hakkında Buzda.

Bütün sahne, martıların “Benim” yazan bir sonraki atıştırmalıklarını kovaladığı “Finding Nemo” filmini anımsatıyor. Bu görüntüdeki kuşların yenilebilir bir şey gördüklerinde hemen uçmaları bekleniyor.

Şakayık

Şakayık

(Fotoğraf: Otto Hitzegrad)

Saç modeli ve burun halkası Şakayık Otto Hitzegrad'ın fotoğrafında yüzünü kapatan uzun saçlı, piercingli bir insana benziyorlar. Bulanık arka plan, hayvanın kafasını iyi bir şekilde ortaya çıkarıyor ve burun ve kürk detaylarının görünmesini sağlıyor.

Fotoğrafçı, fotoğrafı nasıl çektiğini bize şöyle anlatıyor: “Fotoğrafı, özel bir tarım sergisi olan Tarmstedt sergisinde çektim. Erken geldiğim için çiftçilerin hayvanlarını sunuma nasıl hazırladıklarını gözlemleme fırsatım oldu. Buna, Saç modeli, fırçalar vb. Yayla sığırlarının arasındaki güzel kaküllü boğayı hemen fark ettim ve onu fotoğraflamak zorunda kaldım. Onu sorgulayan tek şey yakası, burun halkası ve saç modeliydi.

Küçük Buda

Küçük Buda

(Resim: Braveman1954)

“Bu küçük çayır köpeği çeyrek saat boyunca neredeyse hareketsiz oturdu ve hayvanat bahçesi ziyaretçilerini mutlu bir şekilde izledi – tıpkı küçük bir Buda gibi. O anda canlı küçük hayvanlar arasında yıldızdı ve komik hayvan davranışları koleksiyonumun bir parçası oldu. ” diyor Kurt Wörl (Braveman1954), fotoğrafının bulunduğu köpeğin durumu hakkında Küçük Buda kökenli.

Aslında hayvan, dinin kurucusu Siddhartha Gautama'nın oturan ünlü figürü gibi çok sakin ve içine kapanık görünüyor. Başlığa bakılırsa daha da tatlı bir atış.

Manşet

Manşet

(Resim: Georg May)

Georg May fotoğrafını çekti Manşet Eifel'deki Hellenthal yırtıcı kuş istasyonundaki hava gösterisi sırasında. “Bugün bile bunun deniz kartalı mı yoksa altın kartal mı olduğunu bilmiyorum. Her halükarda yırtıcı kuş, uçuşun bir molasında fotoğrafik olarak en iyi yönünü gösterdi” diyor.

Fotoğrafta özellikle ilgi çekici olan, kuşun gagası ve burnundaki, çağrı sırasında dikkat çeken detaylardır. Bulanık arka plan aynı zamanda kuşa odaklanmaya da yardımcı olur.

Kardeşler arasındaki aşk

Kardeşler arasındaki aşk

(Resim: Lightpix84)

El sallayan iki piliç, arka ışık ve görüntünün bulanıklığı nedeniyle öne çıkıyor Kardeşler arasındaki aşk Lightpix84'ün tasarımı arka planda mükemmel bir şekilde öne çıkıyor. Aydınlatma tüm sahnenin pastoral ve sakin görünmesini sağlar. Fotoğrafçının alçak konumu sayesinde iki yavru kuş tam olarak kamera hizasındadır, bu da ön planı bulanıklaştırır ve görüntüye derinlik kazandırır.

Yakın olacak…

Yakın olacak…

(Resim: analoochjehtooch)

Jörg Franzen'in (analoochjehtooch) bu görselindeki en önemli unsur kesinlikle perspektiftir. Martının uçuşu mutlaka şunu düşündürür: Yakın olacak…

Fotoğrafçı bu optik yanılsamanın yaratılışını şöyle anlatıyor: “Fotoğraf Baltık Denizi'ndeki Zingst plajında çekildi. Plaj, iskelesi, denizdeki kuş yaşamı, Baltık Denizi'nin dalgaları ve 'ilişkili' manzaralarıyla ilginç bir fotoğraf alanı. Ringa martılarının balık tutma umuduyla Baltık Denizi'ne nasıl cesurca daldıklarını daha önce birkaç kez gözlemlemiştim, ringa martılarının dalışını fotoğraf serisi modunda takip etmiştim ve seriden bu görüntü gerçekten de dahil edilmişti. Bu fikir, martıların dalgakırana çarpacakları ve sonra da şiddetli bir baş ağrıları geçirecekleri izlenimi.”

revizyon

revizyon

(Resim: Rolf Kızartması)

Gri balıkçıl, iki ağaç gövdesi arasında güzel bir çerçeveye alınmış gibi görünüyor ve bulanık arka plan, onu kompozisyonda öne çıkarıyor. Galeri fotoğrafçısı Rolf Fries, hayvanı son derece keskin ayrıntılarla yakalamayı başarıyor. Havadaki polen miktarı da güzel bir bokeh etkisi yaratıyor. Görüntünün solundaki karanlık alan aynı zamanda sağdaki görkemli kuşa da dikkat çekiyor.

Bu haftanın tüm fotoğraflarına genel bir bakışı burada bulabilirsiniz:

Cumartesi: buzda
(Resim: Pham Nuwem)

(Sana yalvarıyorum)