Kanye West kendini Rusya başkanına benzetti: Genç Putin üzere biriyim

ahmetbeyler

New member
İsmini mahkemeye başvurup ‘Ye’ olarak değiştiren ama hâlâ kendisinden çoğunlukla Kanye West ismiyle kelam edilen rapçi, Revolt TV televizyonunun ‘Drink Champs’ podcast programındaki açıklamalarında, müzikte şiddetin reklamını yapmak ismine genç rapçileri kiralamakla suçladığı müzik sanayisine yüklendikten daha sonra, Rusya Devlet Lideri Putin’e atıfla, kendisini ‘genç Putin’ olarak gördüğünü söz etti.

West programında şu tabirleri kullandı: “Ben genç Putin üzereyim. Genç Putin üzere biri olduğumu söylerdim, daha sonra Vladimir’in ta kendisi olduğumu fark ettim. Bunu ne vakit ayrımsadığımızı biliyor musunuz? Kültürün petrol, kültürün güç olduğunu fark ettiğim an. Ben kültürün hükümdarıyım, 20 yıldır öyleyim ve gelecekteki 2 bin yıl da o denli olmaya devam edeceğim.”

Program sırasında podcast’in sunucuları, Putin ile içindeki bariz farklara dikkat çekseler de West’i tersine ikna edemedi.

Bu, Kanye West’in Rusya önderi Putin’i, birinci gündeme getirişi değil. West geçen sene de mutabakatlı olduğu müzik şirketi ile Twitter üstünden giriştiği bir münakaşa sırasında, Putin’in, bir judo antremanında rakibini yere serdiği bir fotoğrafını paylaşıp “Birinci kural: Ye’yi dinleyin. Bu, canım tekrar tweet yazmak istemedikçe bugün yazdığım son tweet olacak” sözlerini kullanmıştı.

Ok this my final tweet of the day … unless I feel like tweeting again
🥋
pic.twitter.com/CuIRmEZiiq

— ye (@kanyewest) September 16, 2020

Moda dünyasıyla sıkı ilgileri her ne kadar âlâ bilinse ve kendi de bir dizayncı olsa da, West daha evvel, Moskova’da bir Rus moda dizayncısı ile görüştüğü için bir analist tarafınca ‘Rusya casusu’ olmakla suçlanmıştı.