Manzaralar, havai fişekler ve iyi ışık: Haftanın fotoğrafları (2. hafta)

Adanali

New member

1. Manzaralar, havai fişekler ve iyi ışık: Haftanın fotoğrafları (2. hafta)

Bu haftanın görselleri sizi çok farklı desenlere sahip dünyalara götürüyor. İzleyici mevsim geçişlerinde manzaralar, yılbaşı havai fişekleri, makrolar ve portrelerle karşılaşıyor. Renkli fotoğraflar siyah beyaz olanlarla dönüşümlü olarak kullanılır. Ancak fotoğrafı canlı tutan şey kesinlikle çeşitlilik ve çeşitliliktir. Her zaman yeni bakış açıları veya manzara ve perspektiflerdeki değişiklikler. Bu haftanın fotoğraflarında galerideki her fotoğrafçı, 2024 fotoğraf yılında neler olacağına dair küçük bir fikir sunuyor.

Duyuru

manzaralar

Stefano Occhiali fotoğrafını çekti Bir tatil sırasında Fichtelsee. Pastoral bir ortamda bir evi gösteriyor. Bu fotoğraftaki her şey sizi bu yerde biraz mola verip biraz dinlenmeye davet ediyor. Ağaçların ve kayaların çerçevelenmesi evin çekimin odak noktası olmasını sağlar. Çevredeki ortam ana motifi çok iyi tamamlıyor ve mükemmel, rahat bir atmosfer yaratıyor.

“Fotoğrafın fikri basitti: Yeterince taze kar ve güzel hava varsa Feldberg'de el değmemiş bir yer arayın. Bunu gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan tek şey doğru hava ve yeterli taze kar. fotoğraf çekmek biraz daha zor çünkü aynısını yapan yeterince kayakçı var. Eşsiz kış manzarasını hayranlıkla izlemek istiyorsanız ne yazık ki kar artık o kadar harika bir şekilde bozulmamış. Bu onu anlatıyor Pham Nuwem, Feldberg'in kışın fotoğrafı nasıl yaratıldı. Çünkü ölümsüzleştirdiği kış manzarası her kış sporu tutkununun hayalidir. Bu, nadir hale gelen beyaz ihtişam için soğuğa gönüllü olarak girişen fotoğrafçıların çıkarlarıyla açıkça çelişiyor.

Galeri fotoğrafçısı tarafından sahilde M. Schröder Siyah beyaz bir desendir. Görüntü, kaçınılmaz olarak göze çarpan ve kompozisyonu belirleyen bulutların ilginç yapısı nedeniyle özellikle etkileyici. Daha az şaşırtıcı ama aynı derecede ilginç olan ise arka planda bulutların arasından geçen güneş ışınlarıdır. Yakından bakıldığında gökyüzü ile yeri birbirine bağlayan sütunlara benziyorlar.

Havai fişek

“Bütün akşam çok fazla havai fişek olduğundan, gece yarısı kadeh kaldırdıktan sonra kendi kendime düşündüm: Çantanı topla ve biraz dolaş. […] İlk fotoğrafları geniş açıyla çektim ama neredeyse bunaltıcıydı, bu yüzden lenslerimi denedim ve Aue'deki Friedenskirche'e odaklandım. 60 mm makroyla hoşuma giden bir perspektife sahip oldum” diye yazıyor Andre Fischer (AF Fotoğrafçılığı) 2023-2024 Yeni Yılı fotoğrafına.

Ayrıca 2024'te yüksek hızda görüntü Mario Messer (Ortaokul) ilk başta havai fişek gösteriyor gibi görünüyor. Ancak bize yazdığı gibi durum böyle değil: “Özellikle Advent döneminde, tüm şehirlerde Noel ışık enstalasyonları var. Işık sanatçıları ve ışık koreografileri için ideal bir durum. Bu, uzun bir pozlama yapabileceğim anlamına geliyor kamerayı döndürme ve ayrıca “Yakınlaştırmayı kullanarak bu benzersiz görüntüleri oluşturma” seçeneğiyle birlikte.

İyi ışık

İyi bir aydınlatma kullanın ve insanları nasıl ilgi odağı haline getirdiğinize dikkat edin Thomas Ruppel Cosima adlı tablosu için. Modelle bir stüdyoda çalıştı: “Cosima'nın fotoğrafı Frankfurt yakınlarındaki Loft W – Fotostudio (Rodgau-Weiskirchen) gündüz stüdyosunda çekildi. Gün ışığına ek olarak Rotolight Aeos 2 kullandım. Her zamanki gibi göstermeye çalışıyorum. İnsanları tüm güzellikleriyle kameramın önünde buluyor ve bazı kafa karıştırıcı hikayelerle özgün ifadelere yol açıyorum.

Bazı nedenler tesadüfen ortaya çıkıyor. Galeri fotoğrafçısı Kubenke, kaportadaki su damlalarını hava değişimine borçlu: “Amacım aslında yeni Sony 70-200 F4.0 GM'mi klasik bir otomobil rallisinin bitiş çizgisinde test etmek ve bazı otomobilleri fotoğraflamaktı. Biz gelmeden önce kısa bir yaz fırtınası vardı. Fotoğrafını çektiğim cilalı araçların üzerinde güneş ışığında çok ilginç damlalar oluştu.” Timo Kubenke yaz yağmurundan sonraki eski model bir arabanın fotoğrafına. Arabanın tek biçimli ışığı ve yansıtıcı yüzeyi bu çekim için iyi bir başlangıç noktası oluyor.

Geçen haftanın tüm “Günün Fotoğraflarını” fotoğraf galerimizde bulabilirsiniz:

Cumartesi: Feldberg kışın
(Resim: Pham Nuwem)

(cbr)

Haberin Sonu