Mehmet Ağar’dan Mehmet Eymür’e: söylemiş oldukleri hakikat olsaydı, ‘MİT Müsteşarı’ olarak emekli olurdu

ahmetbeyler

New member
T24 müellifi Tolga Şardan, ‘Mehmet Ağar’dan Mehmet Eymür’e: söylemiş oldukleri hakikat olsaydı, ‘MİT Müsteşarı’ olarak emekli olurdu’ başlıklı yazısında, eski MİT Kontrterör Dairesi Lideri Mehmet Eymür’ün argümanlarını Mehmet Ağar’a sorduğunu aktardı.

Şardan yazısında Mehmet Ağar ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini belirterek, “Ağar, Eymür’ün tezlerinin gerçek olup olmadığını konuşmaya bile gerek olmadığını söylemiş oldu. ‘Eğer söylemiş oldukleri yanlışsız olsaydı; MİT Müsteşarı olarak emekli olurdu’ cümlesini kurdu” söylemiş olduğini aktardı.

Eski MİT yetkilisi Mehmet Eymür: Elektrik kullanmadım hiçbir zaman. Falaka vardır, klasik. Falaka attım. Eğer bir insan ağır bir ceza alacak bir iş yaptıysa, bu insanın konuşması lazımsa, yaptığını biliyorsanız, bunu bir şekilde ikna etmeniz lazımhttps://t.co/c5v8LaoFsw pic.twitter.com/unIDHV2WAy

— Sputnik Türkiye (@sputnik_TR) November 5, 2021

Eymür’ün “Mehmet Ağar’ın demek ki gücü var. Gücü gayrimeşru hayattan geliyor bence. Uyuşturucudan bahsediliyor, aslına bakarsan bilmiyorum ne kadar yanlışsız, bir burun ameliyatı geçirdiğini biliyorum, doğruluğunu bilmiyorum lakin bu kokain içenlerde olan bir şey, burun şey, çekerek şey ediyorlar ya“ argümanlarını da soran Şardan, “Bir de Eymür’ün ‘Burun ameliyatı oldu’ açıklamasını yanıtladı, Ağar. ‘seneler evvel Çapa’da olduğum burun ameliyatı. Burnumun ortasında kemik kesimi vardı. Deviasyon dedikleri. Ameliyatlarım devletin kayıtlarındadır’ yanıtını vermekle yetindi” sözlerini kullandı.