Yapay yerine lezzetli: yemek fotoğrafçısı Maria Panzer ile röportaj

Adanali

New member
Yemek fotoğrafçılığı, tüm duyular yanıt verdiğinde en iyi sonucu verir. Ancak yemeğin aromasını ve tadını görsel olarak aktarmak bir sanattır.

07:10

Saat

Okuma süresi: 11 dakika

Duyuru

1. Yapay yerine lezzetli: yemek fotoğrafçısı Maria Panzer ile röportaj

2. stil

3. Sürdürülebilirlik

4. Ayrılmak için çok iyi

Çorba hapishane mutfağından arta kalanlara benziyor, dondurma daha ilk fotoğraf kutuya girmeden sönüyor. Yemek ve yemeklerin profesyonel fotoğrafları ise her zaman lezzetli görünür ve mutfakta bir tur atma isteği uyandırır. Ancak yeni tarifleri ilk kez denerseniz, lezzetli görüntüler oluşturmanın o kadar da kolay olmadığını hemen fark edeceksiniz. Maria Panzer bir yemek fotoğrafçısı ve beslenme uzmanıdır. Tripodlar ve kereviz sapları arasında bizi gündelik hayata götürüyor.

Maria, fotoğrafların iştah açıyor ve duyuları harekete geçiriyor. Fotoğrafını çektiğiniz yemeklerin tamamını kendiniz mi hazırlıyorsunuz?

İlk başta her şeyi kendim yaptım. Artık zamanın %80'inde yemek stilistleriyle çalışıyorum. Çoğu zaman yemeği pastacılar ya da aşçılar hazırlıyor ve ben de yemeği tabağa koymaya, süslemeye ve tabii ki fotoğraflarını çekmeye özen gösteriyorum.

Bu, Haberler Plus makalemiz olan “Yapay yerine lezzetli – yemek fotoğrafçısı Maria Panzer ile bir röportaj”dan alıntıdır. Haberler Plus aboneliği ile makalenin tamamını okuyabilir ve dinleyebilirsiniz.

Maalesef bu bağlantı artık geçerli değil.

Hediye edilen öğelere verilen bağlantılar, 7 günden daha eski olması veya çok sık erişilmesi durumunda geçersiz olacaktır.

Bu makaleyi okumak için deneme aboneliğine kaydolun ve tüm Haberler+ içeriğini bir ay boyunca ücretsiz okuyun.

Haberin Sonu

bu fotoğrafçılık değil

Haber Bülteni

Fotoğraf raporları, promosyonlar ve etkinlikler: c't Fotografie haber bültenine abone olun.

E-posta adresi

Veri koruma beyanımızda gönderim prosedürü ve iptal seçenekleri hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Duyuru

Daima bilgi sahibi olun: Bir konuyu takip etmek için üzerindeki artı sembolüne tıklayın. Konularınızdaki tüm yeni içeriği size gösteriyoruz.
Daha fazla bilgi edin.

• Boom Flash'ı tıklayın

yük…

Konu takip edildi
    Konuyu takip et
    Takibi bırak

• fotoğrafçılık

yük…

Konu takip edildi
    Konuyu takip et
    Takibi bırak

• Sıcak serisi