Yaz renkli bir şekilde sona eriyor: 38. haftanın fotoğrafları

Adanali

New member

1. Yaz renkli bir şekilde sona eriyor: 38. haftanın fotoğrafları

Gün batımları, çiçekli bitkiler ve açık gece gökyüzü yazın sunabileceği şeylerden bazılarıdır. Galeri fotoğrafçılarımız, sonbaharın başladığı ve sıcaklıkların düştüğü bu dönemde bile onları hatırlayabilmeniz için bunları fotoğrafladı.

Duyuru

Parlak yıldız çiçeği

Parlak yıldız çiçeği

(Resim: NAlois)

“Bir forum tartışması sırasında vicia-faba kullanıcısı, Hamburg'un görülmeye değer bir yıldız çiçeği bahçesine sahip olduğundan bahsetti. Bahçe her zaman açık ve ben de güneşin battığı akşam 6'dan itibaren fotoğraf turu yapmaya karar verdim. Bir haber bülteninden esinlenerek: Çiçek için fotoğraflarda daha büyük bir telefoto lens kullanmayı tercih ediyorum, burada Tamron 50-400'üm. Bu, halka açık bahçelerdeki çiçeklere olan mesafeyi daha iyi aşabilme avantajını sunuyor,” diyor Alois Nagl (NAlois) renkli kompozisyonu. .

Çiçeğin detayları şaşırtıcı derecede ayrıntılı ve bireysel broşürlerin renk gradyanı çok çekici. Yeşil ve turuncu karışımından oluşan arka plan, öne çıkan hafif açık renkli çiçekle çok iyi uyum sağlıyor. Uzun odak uzaklığı arka planı bulanıklaştırır ve o kadar da uzak görünmüyor. Bu, yıldız çiçeğini güzel bir şekilde ortaya çıkarır ve ilgi odağı olmasını sağlar.

Berlin

Berlin

(Resim: İkinci)

Sekundante'nin “Berlin” tablosunda mor, pembe ve açık turuncu rüya gibi bir gün batımı yaratıyor. Ön plandaki bulanık iz, güçlü renkleri yansıtıyor ve gözü uzaklara, renk gösterisinin gerçekleştiği ufka doğru çekiyor.

Arka planda sahneyi sınıflandıran ve çekimin başlığını yansıtan Berlin televizyon kulesini görebilirsiniz. Bu arada raylar, başkentin çevresiyle ilişkili olarak daha rustik ve endüstriyel bir his sağlıyor.

başlangıç

başlangıç

(Resim: David Alberts)

David Alberts “Başlat” fotoğrafıyla sinir bozucu çünkü normalde böyle bir yamaç paraşütünde tek bir kişi bulunur. Bu yüzden ister istemez buraya birinin mi düştüğünü, yoksa perspektifin fotoğrafçı tarafından kurnazca mı seçildiğini merak ediyorsunuz. Sonuç olarak, kesinlikle biraz tuhaf görünüyor.

Vadinin manzarası ve arka plandaki düşündürücü bulutlar da oldukça etkileyici. Yamaç paraşütünün renkleri dikkati çeker ve onu ilgi odağı haline getirir.

Fotoğrafçı, “Fotoğraf Ağustos ayının sonunda Merano'nun yukarısındaki Güney Tirol'de çekildi. Aslında bir anlık fotoğraf. Bir geziden dönüyordum ki bu fotoğrafı fark ettim” diyor.

Peçe Bulutsusu (NGC 6960)

Peçe Bulutsusu (NGC 6960)

(Resim: .ChristiaN.)

Christian Nagel (.ChristiaN.), “Peçe Bulutsusu” (NGC 6960) görüntüsüyle etkileyici bir astrofotografi sergiliyor. Görüntüyle ilgili olarak şöyle açıklıyor: “Bu bulutsu ısıtılmış ve iyonize gaz ve tozdan oluşuyor ve Kuğu takımyıldızında yer alıyor. Bu genişleyen bulut, 10.000 ila 20.000 yıl önce patlamış bir yıldızın süpernova kalıntısıdır. Peçe Bulutsusu olumludur. Ağustos ayında gökyüzünde yörünge oldukça yüksek olduğundan ve zirveye yakın olduğundan bu, derin gökyüzü nesnelerinin fotoğrafçılığı için avantajlıdır çünkü atmosfer alçak nesnelere göre daha az etkiye sahiptir “Dört açık geceyi kullanabildim. Temmuz ayının sonundan Ağustos 2024'ün sonuna kadar toplam yaklaşık yedi buçuk saatlik kullanılabilir maruz kalma süresi elde etmek için.”

Renklerin uzayın siyah derinliklerine karşı öne çıktığı ve birbirleriyle güzel bir şekilde uyum sağladığı çok ilginç bir sahne.

Arı yaklaşıyor

Arı yaklaşıyor

(Resim: Nikkonwolf)

Galeri fotoğrafçısı Nikkonwolf yaklaşan bir arıyı yakalamayı başardı. Arka plandaki yumuşak renkler görüntüyü canlandırır ve böcekle kontrast oluşturarak iyi bir şekilde pozlanmasını sağlar. Sığ alan derinliği, kafanın odak noktasına gelmesini ve vücudun geri kalanının bulanıklığın içinde hafifçe kaybolmasını sağlar. Sakallar ve ayrıntılar çok net bir şekilde görülebiliyor ve yakından bakıldığında da aynı derecede etkileyici.

bot

bot

(Resim: Lightpix84)

Lightpix84 görüntüsündeki tekne, çekimin odak noktasıdır. Rengarenk bayrakları ve tablosunun kontrastıyla kompozisyonun en dikkat çekici objesi oluyor. Gün batımının açık turuncu rengi ve gökyüzünün mavi tonu sahneyi tamamlıyor.

Yakından bakarsanız, teknenin yanında yalnız bir martı göreceksiniz; sahilde tur atıyor, muhtemelen bir sonraki küçük atıştırmayı arıyor. Kaydı biraz canlandırır ve bir miktar kusur ve kendiliğindenlik hissi verir.

eğrelti otu

eğrelti otu

(Resim: kamera66)

Eğrelti otunun kamera66 tarafından çekilen görüntüsü, yoğun yeşili ve güzel alan derinliğiyle dikkat çekicidir. Tek sayfanın detaylarına gösterilen dikkat, onları ilgi odağı haline getiriyor. Gelen ışık onun daha fazla öne çıkmasını sağlar ve arka plan, ana konuyu daha karanlık görünümüyle ortaya çıkarır.

Bu haftanın tüm fotoğraflarına genel bir bakışı burada bulabilirsiniz:

Cumartesi: parlak yıldız çiçeği

Sony Alfa 7III | 400mm | ISO 1600 | f/8 | 1/125 sn (Resim:

NAlois

)

(Sana yalvarıyorum)